KONCERT POLSKIEJ MUZYKI FILMOWEJ

Ponad 100 osób na jednej scenie podczas Koncertu Polskiej Muzyki Filmowej na zakończenie sezonu artystycznego z plejadą Gwiazd w Rumi.

Chór Św. Cecylii w Rumi w ramach obchodów 100-lecia działalności, (najstarszy chór mieszany w powiecie wejherowskim) wystąpi z niepowtarzalnym repertuarem z gwiazdami międzynarodowych scen muzycznych na zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022.

Już 5 czerwca o godzinie 17:00 będą mogli Państwo być częścią niezwykłej uczty muzyczno-duchowej w przepięknych wnętrzach neorenesansowego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. W tej ponad 100-letniej przestrzeni wybrzmią utwory Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego m.in. z takich filmów jak: „Pan Tadeusz”, „Dziewiąte Wrota”, „Ogniem i Mieczem” czy „Portret damy”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Maestro Krzysztof Brzozowski, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Pod jego dyrekcją usłyszymy zarówno Chór Św. Cecylii jak i Pomorską Orkiestrę Symfoniczną.

Do ponad 100-osobowego zespołu na scenie dołączą także wybitni soliści polskich i światowych scen muzycznych: Edyta Piasecka – sopran oraz ARTur Moon, który wystąpi w podwójnej roli – pianisty oraz kompozytora.

Autorski projekt ARTura – „Koncerty w ciemności” podbija świat, zdobywając uznanie nie tylko w Europie i Ameryce, ale także w Azji.

Jednym z finalnych utworów będzie wspólne wykonanie kompozycji autorstwa Moon’a pt. „Niebiańska Droga”, w którym szczególną rolę będzie miała partia sopranu Edyty Piaseckiej, wybitnej polskiej sopranistki, specjalizującej się zarówno w muzyce operowej, jak i kantatowo – oratoryjnej.

Wyniki konkursu Logo Jubileuszowe

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu na logo jubileuszowe
Spośród nadesłanych 64 projektów, komisja konkursowa (Zarząd Chóru wraz z dyrygentem ) wyłoniła zwycięskie Logo (autorstwa Pani Małgorzaty Półtoraczyk https://poltoraczyk.pl ), które będzie prezentowane na wszystkich materiałach związanych z obchodami 💯lecia działalności.
Nowe logo nawiązuje:

  • do Miasta Rumi (kolorystyka opiera się na barwach herbu Rumi)
  • siedziby chóru: Kościół Podwyższenia Krzyża Św. z charakterystyczną sygnaturką, która wieńczyła wieżę kościelną z 1921 roku (z czasów początku powstania Chóru)
  • do muzyki i kultury Kaszub (stylizowana falująca pięciolinia wraz z ósemką).